FSBM20SL60
Product Categories
Rozee Electronics Co., Ltd
Trust Seal
Verified Supplier
Credit Check
Supplier Assessment
Contact Now
FSBM20SL60
Part Number : FSBM20SL60
Manufacturer : Rochester Electronics
Lifecycle : New from this manufacturer
Delivery : DHL、UPS、FedEx、Registered Mail
Payment : T/T Paypal Visa MoneyGram Western Union
More Information : FSBM20SL60 More Information
ECAD : Request Free CAD Models
Current : 20 A
Output Current : 20 A
Collector Emitter Voltage (VCEO) : 600 V
Collector Emitter Saturation Voltage : 2.3 V
Products Category : Discrete Semiconductor - Power Driver Modules
Qty : 5117 In Stock
Applications : Portable electronics Hybrid, electric & powertrain systems Gaming
Voltage : 600 V
Power Dissipation : 58 W
Collector Emitter Breakdown Voltage : 600 V